Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

grafika jubileuszowa www

1893 – 2023
UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZOWE W ŁAZISKACH GÓRNYCH

Jubilate Deo! Wykrzykujcie na cześć Pana!

Drodzy Parafianie!

Jubilate Deo! To zawołanie pochodzące z psalmu setnego z pewnością jest dobrą myślą, która przychodzi do głowy w związku z tym, co przeżywać będziemy w pierwszych dniach października. Świętowanie 130-lecia poświęcenia kościoła w Łaziskach Górnych znajduje się teraz w centrum naszego dziękczynienia i uwielbienia Boga za nasz dom modlitwy. Chcemy dziękować Bogu za to, co dokonało się w ludziach i przez ludzi tworzących naszą parafię i troszczących się o piękno budynku kościoła i jego otoczenia.

Słowa Jubilate Deo pomagają nam wyrażać radość, którą pragniemy uzewnętrznić modlitwą, przeżytym uroczyście czasem, okolicznościowym spotkaniem i kulturalnym wydarzeniem. Świętowanie rocznicy poświęcenia kościoła jest najwłaściwszą okazją, by wyrazić radość z tego, co dokonało się przez ostatnie 130 lat w łaziskim kościele. Dlatego zapraszamy wszystkich do świętowania w kulminacyjnym tygodniu jubileuszowych wydarzeń. Niech będzie to tydzień obfity w religijne i kulturalne przeżycia. Niech nie zabraknie nikogo, kto odczuwa radość z faktu, że mamy swój własny kościół, że mamy wspólnotę, w której formujemy się duchowo i odnajdujemy siłę do przeżywania codzienności.

Nasze dziękczynienie wpisujemy szczególnie w ramy pierwszego tygodnia października, który możemy nazwać nietypowymi Rekolekcjami Jubileuszowymi. Rozpoczniemy je uroczystościami odpustowymi w niedzielę 1 października. W wigilię uroczystości kościół nawiedzą księża łaziskiego dekanatu i spotkają się przy wspólnym stole. W dzień odpustu świętowanie uświetni ks. prałat Stanisław Puchała, obchodzący 50-lecie swojego kapłaństwa, a jednocześnie 75-lecie przyjęcia chrztu świętego w naszym łaziskim kościele, który wygłosi słowo Boże.

Odpustowe uroczystości otworzą nas na cały tydzień przeróżnych spotkań wieczornych, na które zapraszamy o godz. 19:00. W poniedziałek ks. Rafał Mandel zaprasza na spotkanie, na którym podzieli się tym, co przeżywał na kursie oficerskim w Akademii Wojsk Lądowych. We wtorek wrócimy do postaci ks. Konrada Szwedy na spotkaniu z ks. proboszczem Konradem Opitkiem. W środę chcemy czuwać modlitewnie na adoracji w ciszy, którą zwieńczymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. W czwartek ubogacimy się koncertem Śląskiego Chóru Kameralnego Ad Libitumpiątek zapraszamy na wieczór z dobrym słowem i modlitwą. Gościć będziemy siostrę Bognę Młynarz ze słowem „Grzech kontra Boże Miłosierdzie”.

Dodatkowo przez cały tydzień na Mszach św. o godz. 8:00 i 18:00 spotykać będziemy kapłanów pochodzących z naszej parafii, jak i posługujących przed laty w łaziskim kościele. Zapraszamy serdecznie do licznego udziału.

W niedzielę 8 października radośnie wybrzmi nasze głośne Te Deum laudamus za 130 lat istnienia naszego kościoła pod patronatem Królowej Różańca Świętego. Centralnej Eucharystii o godz. 11:30 będzie przewodniczył ks. arcybiskup Wiktor Skworc. Uroczyście zawołamy: Jubilate Deo! Cantate Domino! (Wykrzykujcie na cześć Boga! Śpiewajcie Panu!). Niedzielne świętowanie zwieńczy koncert o godz. 18:00. Gościć będziemy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Tym muzycznym akcentem zakończymy jubileuszowy tydzień.

Zachęcamy zatem wszystkich naszych parafian i sympatyków naszej wspólnoty do bycia w tym czasie razem z nami, jak i do gorliwej modlitwy, aby ten czas okrągłych urodzin naszego kościoła wydał godny owoc nawrócenia (Mt 3,8). Zachęcamy nade wszystko do wielkiego uwielbienia Boga za dary Jego Opatrzności dla nas.

Obyśmy z tego jubileuszowego czasu jak najobficiej skorzystali…

Zapraszamy do wspólnej jubileuszowej drogi!

Panie Boże, dziękujemy Ci za nasz łaziski Kościół.
Maryjo, Królowo Różańca Świętego, módl się za nami. Amen.

W imieniu duszpasterzy z Łazisk Górnych

ks. Grzegorz (proboszcz)

Menu