Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

W dniach 8 -10 września na zakończenie roku Żywego Różańca nasza wspólnota parafialna pod przewodnictwem ks. Rafała, przeżywała swoje wyjazdowe rekolekcje w Koniakowie. Tematem naszych rozważań było "Orędzie fatimskie drogą ku Bogu".

Aby dobrze się do tej drogi przygotować, każdy uczestnik podczas uroczystości Narodzin Najświętszej Maryi Panny, oddał się całkowicie Jej Niepokalanemu Sercu po to, aby to właśnie Ona prowadziła nas do Jezusa i była nam Wspomożycielką na każdym etapie naszej duchowej pielgrzymki do bram Nieba.

Bardzo wzruszającym momentem był także wieczór świadectw - "Kim dla mnie jest Maryja?", podczas którego wysłuchaliśmy wspaniałych historii działania Maryi w naszym życiu.

Oczywiście nie zabrakło też modlitwy różańcowej, adoracji Pana Jezusa w ciszy, a także indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Był także czas na rozmowy duchowe, spowiedź, czy dobrą kawę i wspólne zwiedzanie muzeum, które słynie z koniakowskich koronek.

W dalszej części artykułu zamieszczamy kilka świadectw przekazanych przez uczestniczki rekolekcji.

Link do galerii zdjęć: Rekolekcje Żywego Różańca w Koniakowie
Fot. z archiwum uczestników rekolekcji

IMG 20230909 WA0002

Uczestniczki rekolekcji podzieliły się krótkimi świadectwami:

Rekolekcje w Koniakowie to dla mnie pięknie przeżyty czas, duże umocnienie duchowe, bliska więź z Panem Jezusem obecnym w Przenajświętszym Sakramencie, a nade wszystko budujące i ciekawe konferencje księdza Rafała na temat orędzia fatimskiego. Serdeczne Bóg zapłać. (Gabrysia)

Rekolekcje w Koniakowie to przede wszystkim piękny czas modlitwy, rozważań słowa  i wsłuchiwania się w ubogacające nas konferencje księdza  Rafała, to czas bliskości z Maryją i Jezusem. To duchowy relaks, wyciszenie. Ale również  to piękny czas, aby bliżej poznać ludzi - życzliwych, pełnych miłości, otwartych na drugiego człowieka i na działanie Pana Boga. Świadectwa, które usłyszałam utwierdziły mnie w przekonaniu, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych, że w życiu każdego człowieka dzieją się cuda, ale również to, że umiemy je dostrzegać, dziękować i wielbić Boga i Maryję. Po prostu coś cudownego. (Bożena) 

Rekolekcje pozwoliły nam głębiej spojrzeć na przesłanie fatimskie. Uświadomiły, że Maryja tak jak do pastuszków kieruje do nas orędzie, nawołując nas do modlitwy, postu i pokuty. Wzywa nas do odpowiedzialności za siebie, ale też do modlitwy za grzeszników, którzy pogubili się w dzisiejszym, złudnym świecie. Prowadzący rekolekcje ks. Rafał wniósł nowe spojrzenie na orędzie fatimskie. W prostych, a jakże głębokich słowach dał nam wiele wskazówek jak dążyć do świętości, być odpowiedzialnym chrześcijaninem i odczytywać kierowane do nas orędzie Maryi. (Jola)

Dziękuję Panu Bogu za podarowany mi czas rekolekcji! Emaus jest moim ulubionym miejscem, w którym przeżyłam wiele wspaniałych chwil z osobami bliskimi memu sercu…dlatego zawsze chętnie tu wracam. Witraż Pana Jezusa w kaplicy prześwietlony promieniami słonecznymi daje wyjątkowe poczucie bliskości Zmartwychwstałego…a rozważane orędzie fatimskie jeszcze bardziej umocniło moje przekonanie, że Maryja jest najlepszą Łączniczką, a różaniec wyjątkowym kołem ratunkowym. To odejście na „miejsce pustynne” jest niezastąpionym czasem „ładowania akumulatorów” – umocnieniem naszej wiary! Ten czas był również spotkaniem ze wspaniałymi, uśmiechniętymi ludźmi pełnymi wiary, nadziei i miłości, chętnymi do działania na różnych płaszczyznach! Chwała Panu! (Renata) 

Menu