Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

W ramach III etapu remontu kończymy w kościele prace budowlane polegające na: zerwaniu zawilgoconych i zmurszałych tynków spowodowanych wilgocią, dokładnym usunięciu istniejącej malatury, sklejeniu pęknięć ścian, które ujawniły się po zerwaniu tynków, wykonaniu tynków renowacyjnych, malowaniu wnętrza, uzupełnieniu brakujących lub uszkodzonych elementów posadzki, generalnym czyszczeniu i konserwacji posadzki w całym kościele z zastosowaniem specjalnych środków i technologii a także uzupełnienie cokolików na całym obszarze kościoła. Prace prowadzono w nawie głównej, na chórze i w przedsionku wejścia głównego.

Od początku remontu wnętrza zabytkowego kościoła pw. Matki Bożej Królowej Różańca Świętego ciężar finansowy głównie spoczywa na ofiarnych parafianach. Wyrażamy w tym miejscu ogromną wdzięczność. Od rozpoczęcia remontu, rokrocznie wspiera nasze dzieło dotacjami celowymi także nasze Miasto Łaziska Górne. W tym roku – pierwszy raz – otrzymaliśmy wsparcie także z Powiatu Mikołowskiego i z Województwa Śląskiego. W 2021 i 2022 roku zwróciliśmy się z prośbą o dotacje do Ministerstwa Kultury jak i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ze środków zgromadzonych w Funduszu Kościelnym. Nie otrzymaliśmy wsparcia, mimo że nasze wnioski zostały ocenione bardzo wysoko. Do otrzymania dotacji z Ministerstwa Kultury zabrakło zaledwie 1 punktu.

sponsorzy

W roku 2023 będziemy kontynuowali upiększanie naszego zabytkowego kościoła, który – jako zabytek – jest nie tylko miejscem kultu Bożego, ale także elementem dziedzictwa kulturowego naszej ojczyzny, śląskiej ojcowizny i pełnym wartości mieniem całego narodu.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z przebiegu prac III etapu!

Link do galerii zdjęć: III etap remontu kościoła

IMG 20220111 163416

IMG 1361

IMG 1432

IMG 1533

IMG 1600

Menu