Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

Liga Misyjna im. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

Jesteśmy dziecięcą wspólnotą misyjną, którzy przez modlitwę, ofiarę i dobre uczynki, wspomaga dzieci całego świata i misjonarzy, którzy w dalekich krajach głoszą Dobrą Nowinę. Działamy od 01.10.1996 r. w strukturach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Tutaj dowiesz się o nas więcej https://ligamisyjna.blogspot.com/
Mamy konto na Facebooku.

liga1

Hasło Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, do którego należymy to: „Dzieci pomagają dzieciom”. Na spotkaniach poznajemy problemy dzieci na całym świecie czytając czasopisma misyjne, oglądamy filmy misyjne, jest czas na modlitwę i zabawę. Organizujemy także spotkania z misjonarzami i różne działania angażujące całą parafię w pomoc misjom, między innymi od 20 lat koordynujemy „Adopcję serca”. Zadaniem małego misjonarza jest codzienne „Zdrowaś Mario” za cierpiące dzieci i raz w miesiącu ofiara 1 zł na misje.

Jeżeli lubisz pomagać, i dzielić się swoimi talentami, to przyłącz się do nas. Na spotkania zapraszamy dziewczynki i chłopców od klasy pierwszej. Obecnie w Lidze Misyjnej jest 7 dziewczynek i 5 chłopców.

Opiekunem naszej wspólnoty jest ks. Rafał Mandel, a moderatorką Gizela Szukalska – założycielka Ligi Misyjnej, do której wszystkie dzieci mówią ciociu, bo u nas jest jak w rodzinie.

Spotykamy się w każdą sobotę od godz. 10:00 do 12:00, zapraszamy wszystkie chętne dzieci.

SZUKAMY ANIMATORA MUZYCZNEGO ;)

liga2

Menu