Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

dekret penitencjaria

Watykańska Penitencjaria Apostolska udzieliła wiernym przybywającym do naszego kościoła w Roku Jubileuszowym specjalnego odpustu.

Jak można uzyskać odpust w kościele jubileuszowym? 

Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego) mogą uzyskać:

  1. Wierni szczerze pokutujący i kierujący się miłością mogą go zyskać dla siebie lub także ofiarować jako wsparcie dla dusz pokutujących w czyśćcu – gdy pielgrzymując nawiedzą kościół parafialny Matki Bożej Królowej Różańca Świętego i będą tam uczestniczyć w uroczystościach jubileuszowych albo przynajmniej jakiś czas poświęcą na pobożne rozważania zakończone Modlitwą Pańską, wyznaniem wiary i wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny.
  1. Starsi, chorzy i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuszczać domu, mogą także uzyskać odpust zupełny, jeśli – wyrzekając się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i pragnąc wypełnić, gdy tylko będzie to możliwe, trzy zwykłe warunki odpustu – duchowo złączą się z jubileuszowymi celebracjami i z ufnością ofiarują miłosiernemu Bogu cierpienia oraz uciążliwości swojego życia.
Menu