Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.
 • Dzisiejsza kolekta ma charakter inwestycyjny, w całości przeznaczona na 4. etap remontu naszego kościoła. Za każdy Wasz dar przekazywany w kościele, przelewem bankowym i przy innych okazjach składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Ofiary przyszłej niedzieli przeznaczymy na bieżące funkcjonowanie parafii.
 • Zapraszamy dziś na nieszpory o godz. 16:00.
 • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 6., a od przyszłego - Róża 8.
 • W poniedziałek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Pamiętajmy o młodych w naszych modlitwach. Przy okazji pragniemy zapowiedzieć, że w związku z uroczystościami jubileuszowymi nie będzie wyjątkowo Mszy pierwszopiątkowej dla młodych. Młodzież parafii a zwłaszcza uczniów klas ósmych – kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na Mszę św. 29 września o godz. 19:00. Natomiast rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie informacyjne na temat bierzmowania w przyszłą niedzielę o godz. 18:00. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 • W środę odbędzie się pielgrzymka Żywego Różańca do Częstochowy. Wyjazd zapisanych osób o godz. 7:00 sprzed głównej bramy cmentarza. Prowiant we własnym zakresie. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy przyjmujemy do poniedziałku w kancelarii.
 • W czwartek przypada święto św. Mateusza Apostoła. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św.
 • Również w czwartek zapraszamy wszystkich parafian na godz. 19:00 na wieczór z dobrym słowem i modlitwą, który rozpoczyna cykl 10 spotkań na temat wiary katolickiej. Modlitwa będzie poprzedzona krótką katechezą.
 • Zapraszamy parafian do krótkiej modlitwy po każdej Mszy św. w ramach nowenny przed parafialnym odpustem tj. 9 dni przed niedzielą odpustową, która w tym roku przypada 1 października. Modlitwy rozpoczniemy w piątek.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 Msza św. z udzieleniem sakramentu Chrztu Świętego oraz w intencji rocznych dzieci. Nauki dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19:00 w domu katechetycznym.
 • Rodziców dzieci klas trzecich, które przystąpią w przyszłym roku do Pierwszej Komunii Św., zapraszamy na spotkania organizacyjne do domu katechetycznego:

- rodzice z SP1 w poniedziałek 25 września: klasa A godz. 17:00, klasa B godz. 19:00

- rodzice z SP2 we wtorek 26 września: klasa A godz. 17:00, klasa B godz. 19:00

- rodzice z SP3 w środę 27 września: klasa A godz. 17:00, klasa B godz. 19:00

- rodzice dzieci wczesno-komunijnych w czwartek 28 września o godz. 17:00

 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” jak i innej prasy katolickiej.

W minionym tygodniu odeszły do Pana:

śp. Krystyna Ryguła, śp. Irena Widuch,

śp. Hildegarda Swadźba

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu