Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

  • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na bieżące funkcjonowanie parafii. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.
  • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 30., a od przyszłego tygodnia Róża 2.
  • We wtorek rozpoczynamy sierpień—miesiąc, w którym Kościół wzywa do trzeźwości. Zapraszamy do abstynencji od napojów alkoholowych.
  • W środę 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu czyli przyjmą komunię świętą i będą wolni od jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
  • W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa okolicznościowe: w czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 07:15, a o godz. 07:45 nabożeństwo powołaniowe, w piątek o godz. 07:30 nabożeństwo ku czci NSPJ, a w sobotę o godz. 07:15 nabożeństwo pierwszosobotnie z różańcem i rozmyślaniem.
  • W sobotę 5 sierpnia swoje urodziny obchodzi ksiądz Proboszcz Grzegorz. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz. 12:00. Do modlitwy zapraszamy wszystkich parafian.
  • Kancelaria parafialna w dniach 01.08 - 15.08 będzie nieczynna. Prosimy zgłaszać się tylko w sprawach pilnych. W tych dniach będzie się można zapisać na pielgrzymkę do Piekar w zakrystii.

W minionym tygodniu odeszła do Pana:
śp. Halina Szydło
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Menu