Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Dzisiejsza kolekta ma charakter inwestycyjny i przeznaczona jest na pokrycie kosztów IV etapu remontu naszego kościoła. Ofiary z uroczystości Wniebowzięcia Matki Bożej, jak i z przyszłej niedzieli przeznaczymy na bieżące funkcjonowanie parafii.
 • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 3., a od przyszłego - Róża 45.
 • W poniedziałek przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – patrona energetyków. Z tej okazji o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dyrekcji, pracowników, rencistów i emerytów Elektrowni Łaziska oraz wszystkich ++ z tego środowiska. Do modlitwy zapraszamy wszystkich parafian i gości.
 • We wtorek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Zgodnie z tradycją na każdej Mszy św. pobłogosławimy zioła i kwiaty przyniesione przez wiernych. Msze święte w porządku niedzielnym. W tym dniu na Bradzie przy grocie o godz. 20:30 zapraszamy wszystkich parafian na Apel Jasnogórski. Prosimy przynieść ze sobą świece.
 • W czwartek przypada uroczystość św. Jacka, patrona naszej archidiecezji. Zapraszamy w tym dniu na Eucharystię w szczególny sposób polecając dobremu Bogu Kościół na Górnym Śląsku.
 • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele o godz. 15:00.
 • Za tydzień odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Wyjazd zapisanych pielgrzymów o godz. 06:30 sprzed głównej bramy cmentarza.
 • Również za tydzień w niedzielę zapraszamy na koncert organowy o godz. 18:00. Będzie to pożegnanie naszego instrumentu. Wystąpi Trio Anima Musicans w składzie: Victoria Lerche-Kurpas – mezzosopran, Anna Dawidów – flet poprzeczny, a za organami zasiądzie nasz organomistrz Łukasz Kurpas. Od poniedziałku 21 sierpnia rozpoczniemy prace związane z demontażem naszego instrumentu. Od tego dnia chór dla wiernych będzie niedostępny.
 • Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom za ofiarowane dary rzeczowe i finansowe dla dzieci z Cabo Verde. Dziękujemy także wspólnocie Żywego Różańca za dofinansowanie transportu i zakup 200 figurek Dzieciątka Jezus. Do miejsca wysyłki dostarczono 37 kartonów z darami.
 • Zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa od 18 do 30 sierpnia w parafii będzie posługiwał ks. Neoprezbiter Maciej Budner, który odbywał u nas staż diakonacki. Ks. Maciej w niedzielę 20 sierpnia wygłosi słowo Boże i będzie też udzielał indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego.
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Eugeniusz Bończyk, śp. Jadwiga Paździor, śp. Bronisława Tęcza
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu