Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

  • Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  • Również dziś zapraszamy na koncert organowy o godz. 18:00. Będzie to pożegnanie naszego instrumentu. Wystąpi Trio Anima Musicans w składzie: Victoria Lerche-Kurpas – mezzosopran, Anna Dawidów – flet poprzeczny, a za organami zasiądzie nasz organomistrz Łukasz Kurpas. Od poniedziałku rozpoczniemy prace związane z demontażem naszego instrumentu.
  • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące funkcjonowanie parafii. Za każdy dar materialny serdecznie dziękujemy. Wszystkich parafian i dobrodziejów naszej parafii polecamy Bogu za wstawiennictwem Królowej Różańca Świętego. W przyszłą niedzielę kolektę przeznaczamy na potrzeby archidiecezji.
  • Witamy serdecznie ks. Neoprezbitera Macieja. Dziś wygłasza słowo Boże, a po zakończonej Mszy św. będzie udzielał indywidualnego błogosławieństwa kapłańskiego. Ks. Maciej będzie posługiwał pośród nas do 30 sierpnia. Jako wspólnota parafialna chcemy wyrazić mu wdzięczność za czas posługi diakona podczas praktyki duszpasterskiej przed święceniami, a także złożyć najlepsze życzenia na kapłańską drogę. Uczynimy to na zakończenie nabożeństwa eucharystycznego, na które zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 16:00. Po nabożeństwie ks. Maciej udzieli bł. prymicyjnego także tym, którzy dziś pielgrzymują do Piekar lub korzystają z czasu urlopu.
  • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 45., a od przyszłego - Róża 1.
  • W czwartek obchodzimy święto św. Bartłomieja.
  • W sobotę przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. O godz. 20:30 zapraszamy naszych parafian na modlitwę zwieńczoną Apelem Jasnogórskim przy grocie lourdzkiej przed kościołem. W sposób szczególny liczymy na obecność uczestników tegorocznej pieszej pielgrzymki do Częstochowy.
  • W niedzielę o godz. 11:30 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna tzw. „dożynkowa” za tegoroczne plony. Zapraszamy na nią rolników, działkowców, sadowników, pszczelarzy i wszystkich tych, którzy pragną podziękować Bogu za błogosławione dary niebios. Serdecznie zapraszamy.
  • Także w niedzielę o godz. 15:00 Msza św. z udzieleniem sakramentu Chrztu Świętego oraz w intencji rocznych dzieci. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek 25 sierpnia o godz. 19:00 w domu katechetycznym.
  • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, jak i innej prasy katolickiej.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Krzysztof Toman, śp. Czesław Wojewódka, śp. Leon Wiśniowski
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu