Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Kolekta przyszłej niedzieli będzie miała charakter inwestycyjny, w całości przeznaczona na 4. etap remontu naszego kościoła. Za każdy Wasz dar przekazywany w kościele, przelewem bankowym i przy innych okazjach składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Jako wspólnota parafialna chcemy wspomóc zbiórkę pieniężną na protezę dla p. Krzysztofa Herzoga, taty naszego ministranta. Na skutek choroby konieczna była amputacja nogi. Zbiórkę przeprowadzamy po każdej Mszy św. Polecamy p. Krzysztofa modlitwie wiernych.
 • Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 16:00.
 • W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 5., a od przyszłego - Róża 6.
 • We wtorek obchodzimy Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji. Zapraszamy w tym dniu na Eucharystię.
 • W środę 13 września wspominamy kolejne objawienie fatimskie. W związku z tym zapraszamy na WIECZÓR FATIMSKI: o godz. 17:15 różaniec z elementami nabożeństwa ku czci Królowej Różańca Świętego, o godz. 18:00 Msza św., a po niej procesja wokół kościoła. Po procesji zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:00.
 • W czwartek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na wieczór modlitewny Per Crucem ad Lucem – przez Krzyż do Światła. Początek o godz. 17:15. Najpierw wprowadzenie Krzyża, różaniec z rozważaniem tajemnic bolesnych, Msza św. o godz. 18:00, a po Mszy św. rozważanie stacji Drogi Krzyżowej.
 • Wszystkie dzieci chcące rozwijać się muzycznie zapraszamy na spotkania dziecięcego zespołu Boża Radość. Pierwsze spotkanie i rozpoczęcie nowego sezonu muzycznego odbędzie się w czwartek o godz. 17:00 w domu katechetycznym.
 • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca - dzień poświęcony Miłosierdziu Bożemu. Zapraszamy do kościoła o godz. 15:00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Także w piątek przypada wspomnienie NMP Bolesnej – to święto patronalne Apostolstwa Dobrej Śmierci. Członkowie mogą w tym dniu uzyskać odpust zupełny.
 • W piątek po Mszy św. wieczornej Wspólnota Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza chętnych do włączenia się do dzieła ratowania wszystkich dusz do domu katechetycznego na spotkanie modlitewno-formacyjne.
 • W ramach Roku Żywego Różańca w parafii zapraszamy na kolejne spotkanie w sobotę po Mszy św. porannej członków Róży 47, 48, 49, 50 i 51.
 • Wszystkie grupy, wspólnoty i ruchy działające w naszej parafii zapraszamy na Mszę św. w sobotę o godz. 11:00. Podczas Mszy św. nastąpi rozesłanie poszczególnych wspólnot na kolejny rok formacji z wręczeniem „świecy spotkania”. Po Mszy św. odbędzie się Piknik Wspólnotowy. Zapraszamy członków parafialnych grup, jak i wszystkich chętnych parafian. Będzie to uroczyste rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego i duszpasterskiego. Zapraszamy do wspólnego świętowania.
 • Członków i sympatyków Apostolstwa Dobrej Śmierci zapraszamy na dzień skupienia Regionu Śląskiego do Sanktuarium Matki Bożej Boguckiej w Katowicach Bogucicach w sobotę 16 września. Program w gablotce, zapisy w zakrystii.
 • Jak co roku nasza parafia włącza się w akcję misyjną wspierania Kościoła na Wschodzie. Akcja pozwala na oczyszczenie naszych domów z elektrośmieci. Od poniedziałku 18 września do środy 20 września będziemy mogli oddać zbędny sprzęt na placu probostwa obok garaży w godz. od 08:00 do 12:00. Prosimy jednak, by nie przywozić sprzętów wielkogabarytowych jak lodówki, zamrażarki czy pralki.
 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” jak i innej prasy katolickiej.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Wacław Banaszek, śp. Aniela Gizdoń,
śp. Bronisława Roszer, śp. Ireneusz Krzyżowski
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Menu