Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

Wspólnota Żywego Różańca jest grupą modlitewną skupiającą osoby, które w szczególny sposób umiłowały modlitwę różańcową. Naszą założycielką jest Paulina Jaricot. Początki wspólnoty sięgają 1887 roku, kiedy Łaziska Górne należały do parafii św. Wojciecha w Mikołowie. Na dzień dzisiejszy istnieją 54 róże.

Nasza formacja opiera się na codziennej modlitwie Różańcem świętym. Jego wspólne odmawianie odbywa się w naszym kościele przed poranną i wieczorną Mszą świętą. Od 2013r. bierzemy udział w rekolekcjach różańcowych m.in. w Pszowie. W każdą drugą sobotę miesiąca spotykamy się na Mszy świętej i wspólnej modlitwie w wyznaczonym przez księdza moderatora miejscu. Pielgrzymujemy do wielu kościołów w Polsce m.in. do Turzy, Częstochowy czy katowickiej katedry.

pielgrzymka zr 007

Każda osoba jest przydzielana do jednej z róż. Każda róża ma swoją przełożoną, która powinna starać się o to, aby róża była pełna. Modlitwa obowiązkowa członka to jedna dziesiątka różańca dziennie.

Do naszej grupy może zapisać się każdy, kto kocha Maryję. Zapraszamy wszystkie chętne osoby, niezależne od wieku.

Opiekunem wspólnoty jest ks. Proboszcz Grzegorz Śmieciński, a moderatorem świeckim Renata Ogierman.

Spotkania wyznaczonych róż odbywają się po porannej Mszy świętej w pierwszą sobotę miesiąca od marca do września. Zainteresowani tą wspólnotą mogą zapisać się po porannych Mszach świętych sobotnich oraz w kancelarii i zakrystii.

 

Menu