Menu

WAŻNE

  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

Zespół „Boża Radość” to ponad dwudziestoosobowa grupa dzieci w wieku od 5 do 12 lat działająca w naszej parafii od września 2021 roku.

boza raodsc3

Zespół powstał z inicjatywy proboszcza łaziskiej parafii, a inspiracją tych działań był istniejący od 1982 roku „Dziecięcy Zespół Artystyczny Radość” który nieprzerwanie związany był z Miejskim Domem Kultury w Łaziskach Górnych i działał do roku 2020 zostawiając po sobie ogromny bagaż koncertów, występów i widowisk muzycznych opartych głównie na własnym, autorskim repertuarze. Mimo, że „Boża Radość” to już zespół o innym – wokalnym charakterze, czerpie z bogatego dorobku i repertuaru byłej grupy.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia zespół kilka razy wystąpił w kościele parafialnym, a na XXVII Przeglądzie Piosenki Religijnej który odbył się w kwietniu 2022r. w Katowicach – Kostuchnie, otrzymał I miejsce i Nagrodę Publiczności. W ostatnim czasie zespół zarejestrował piosenkę „Modlitwa o pokój” którą można obejrzeć na kanale You Tube. Kolejnym sukcesem było zdobycie I miejsca w Regionalnym Przeglądzie Pieśni "Śląskie Śpiewanie" w 2022 roku w Koszęcinie.

Zespół prowadzi Ksymena Walczak, a pomocną dłoń podaje Tadeusz Wita.

Próby odbywają się w czwartki w godz 17:00 – 18:30.

Zapraszamy do śledzenia zespołu na ich profilu na Facebook-u.

Kanał YouTube zespołu.

fot. Julia Czechowska 4 2

Menu