W sobotę 30 maja nasz kościół stał się Jubileuszowym Kościołem Stacyjnym - zostaliśmy wybrani jako najliczniejsza w archidiecezji wspólnota Żywego Różańca. Spotkania w kościołach stacyjnych odbywają się w ramach obchodów 200-lecia istnienia grupy. Dzień rozpoczął się od zawiązania wspólnoty przy stole pełnym wypieków. Biesiadę ubogacił pan Tadeusz, prowadząc śpiew i grając na akordeonie. Ksiądz proboszcz w słowie powitalnym i konferencji przybliżył zgromadzonym historię parafii i jej wspólnoty różańcowej. Kolejnym punktem była modlitwa różańcowa i Eucharystia.

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:
poniedziałek i czwartek 08:45 (po Mszy św. porannej) – 11:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.
W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.
W najbliższym czasie
W niedzielę 24 maja naszej parafii odbyły się XIX Nieszpory Koncertowe „Totus Tuus” poświęcone św. Janowi Pawłowi II. Był to wyjątkowy wieczór modlitwy, refleksji i muzyki, podczas którego wspólnie oddaliśmy hołd Papieżowi Polakowi. Wzięli w nim udział: Orkiestra Dęta Elektrowni Łaziska, chóry: „Wanda” z Łazisk Dolnych, „Zorza” z Wyr, „Moniuszko” z Łazisk Średnich, „Echo” z Łazisk Górnych oraz grupa wokalna „Camerton” z Łazisk Górnych.
We wtorek 19 maja w naszej parafii odbyła się uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania młodzieży, która przez ostatnie miesiące przygotowywała się do świadomego umocnienia swojej wiary. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz biskup Grzegorz Olszowski, który podczas liturgii udzielił sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej 77 osobom — 31 dziewczynom oraz 46 chłopcom. Był to wyjątkowy dzień pełen modlitwy, skupienia i radości dla bierzmowanych, ich rodzin oraz całej wspólnoty parafialnej.
W Wielką Sobotę wieczorem została odprawiona uroczysta Wigilia Paschalna – najważniejsza liturgia w ciągu całego roku liturgicznego. Rozpoczęła się ona od poświęcenia ognia i zapalenia paschału. Liturgia światła, słowa i Eucharystii wprowadziła nas w radość Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczyste „Alleluja” oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych były wyrazem żywej wiary i nadziei wspólnoty.
W Wielki Piątek zebraliśmy się na Liturgii Męki Pańskiej, upamiętniającej cierpienie i śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. Był to dzień szczególnej zadumy, ciszy i modlitwy. Centralnym momentem liturgii była adoracja Krzyża, podczas której oddawaliśmy cześć znakowi naszego zbawienia. Po zakończeniu nabożeństwa Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Grobu Pańskiego, gdzie adoracja trwała przez całą noc.
Kancelaria parafialna
Poniedziałek
08:45-11:00
Wtorek
18:30-20:00
Czwartek
08:45-11:00
Piątek
18:30-20:00
Środa, Sobota, Niedziela
nieczynna
W sprawach pogrzebu:
o każdej porze
Spowiedź święta
W niedziele i uroczystości nakazane:
15 minut przed rozpoczęciem Mszy św.
Od poniedziałku do soboty:
30 minut przed rozpoczęciem Mszy św.
Spowiedź dla dzieci:
pierwszy piątek miesiąca 16:00-16:30
Spowiedź dla młodzieży:
pierwszy piątek miesiąca 18:45-19:00
Nabożeństwo patronalne
Każda środa
godz. 17:30
Msze święte
Niedziele i święta:
07:00, 08:30, 10:00, 11:30, 15:00, 17:00
Od poniedziałku do piątku:
08:00, 18:00
Soboty i dni przedświąteczne:
08:00, 17:00
Msza szkolna:
1. piątek miesiąca o godz. 16:30
Msza dla młodych:
1. piątek miesiąca o godz. 19:00
Nieszpory niedzielne:
16:00 (oprócz wakacji)
Kontakt
Rzymskokatolicka Parafia
Matki Bożej Królowej Różańca Świętego
w Łaziskach Górnych
ul. Kościelna 4
43-170 Łaziska Górne
Telefon:
32 224 10 13
+48 500 231 727
Konto: ING Bank Śląski
70 1050 1634 1000 0007 0182 1449
NIP: 635-15-82-456












