21 lipca 2024

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na WŚSD. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na bieżące funkcjonowanie parafii.
  2. Dziś przeżywamy IV Światowy Dzień Dziadków i osób starszych, który ustanowił papież Franciszek. Chcemy polecać ich w naszych modlitwach.
  3. W tym tygodniu Różaniec prowadzi Róża 39., a od przyszłego tygodnia Róża 43.
  4. W poniedziałek obchodzimy święto św. Marii Magdaleny.
  5. W czwartek obchodzimy Święto św. Jakuba, Apostoła. Zapraszamy w tym dniu na Eucharystię.
  6. W czwartek wspominamy także św. Krzysztofa, patrona kierowców i wszystkich podróżujących. Warto pamiętać o modlitwie do św. Krzysztofa podczas wakacyjnych podróży, prosząc Go o opiekę i szczęśliwy powrót do domu.
  7. W czwartek w ramach parafialnych półkolonii dla seniorów udajemy się do Wieliczki. Wyjazd zapisanych osób spod głównej bramy cmentarza o godz. 08:00. W programie: zwiedzanie z przewodnikiem, Msza św. pod ziemią w kaplicy św. Jana Pawła II oraz relaks w tężni solankowej. Przewidziany powrót ok. godz. 17:00. Prosimy zabrać ze sobą legitymację emeryta.
  8. W piątek w liturgii wspominamy rodziców NMP, Joachima i Annę.
  9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15:00 udzielimy sakramentu Chrztu Świętego oraz modlić się będziemy w intencji rocznych dzieci. Nauki przed chrztem w piątek 26 lipca o godz. 19:00 w domu katechetycznym.
  10. Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę 18 sierpnia. Koszt wspólnego wyjazdu to 40 zł od osoby. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego”.

W minionym tygodniu odszedł do Pana:
śp. Krzysztof Żogała
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…