3 grudnia

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
 2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła i domu katechetycznego. Ofiary przyszłej niedzieli przeznaczymy na bieżące funkcjonowanie parafii. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. 
 3. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do adwentowych zadań i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Postanowień, która jest wyłożona na bocznym ołtarzu św. Barbary.
 4. Wspólnota Dzieci Maryi zaprasza do dolnej salki domu katechetycznego na kiermasz adwentowo-świąteczny. Są do nabycia opłatki, świece Caritas, ozdoby świąteczne, książki, kartki świąteczne oraz drobne upominki. Na kiermaszu dostępne są też płyty świąteczne przygotowane przez Zespół Logos – zachęcamy, by zabrać te bożonarodzeniowe dźwięki do swoich domów.
 5. Zapraszamy dziś na nieszpory o godz. 16:00.
 6. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Barbary. Zapraszamy wszystkich Górników i ich rodziny na mszę św. o godz. 10:00. Po mszy św. zapraszamy wszystkie osoby wcześniej zgłoszone na spotkanie barbórkowe do sali domu katechetycznego. 
 7. W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża 12., od przyszłego tygodnia Róża 13.
 8. Zapraszamy dzieci na tradycyjne Roraty, które będziemy odprawiać w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:00, a we wtorek i czwartek o godz. 06:30. We wtorek i czwartek nie będzie tradycyjnej Mszy o godz. 08:00. Proponujemy także Roraty dla dorosłych w kolejne wtorki Adwentu o godz. 18:00. 
 9. Tak jak w latach ubiegłych w naszym kościele przy ołtarzu Męki Pańskiej wystawione jest duże czerwone serce. Zachęcamy gorąco dorosłych i dzieci, aby napełniali to serce przez drzwiczki różnego rodzaju darami (słodycze, maskotki, książki, przybory szkolne). Dary te będą losowane jako upominki podczas rorat. Niech ten adwentowy gest nauczy nas dawania i dzielenia się z innymi.
 10. W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu wspólnota Dzieci Maryi oraz Ruch Światło-Życie obchodzą swoje święto patronalne. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona o godz. 18:00. Natomiast od godz.12:00 do godz. 13:00 zapraszamy do kościoła na szczególną godzinę modlitwy tzw. Godzinę Łaski przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Maryja w prywatnym objawieniu zachęca, by każdego 8 grudnia o godz. 12:00 udać się do kościoła i tam się modlić. Jednak jeśli nie jest to możliwe, można także prosić o łaski w domu, w pracy – tam, gdzie akurat przebywamy. Oczywiście nie trzeba poświęcić na modlitwę całej godziny. Pamiętajmy, by powierzać Bogu nie tylko intencje swoje i swojej rodziny, ale także módlmy się o pokój na świecie. W tym dniu zapraszamy na adwentowy koncert chóru z Ukrainy (z Lwowa) o godz. 19:15. Występ chóru wpisuje się w międzynarodowy festiwal muzyki im. prof. Józefa Świdra. Wystąpi dla nas Galicyjski Chór Kameralny.
 11. Wzorem lat ubiegłych serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w akcję charytatywną „Paczuszka dla maluszka”. Już od jutra pod choinką można składać: proszki do prania dla dzieci, pampersy, szampony, oliwki, mydła dla dzieci, chusteczki nawilżane. Na pamiątkę udziału w akcji zachęcamy, aby zabrać do domu papierową bombkę z jej logiem. Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane do Domu Matki i Dziecka Caritas w Bielsku Białej. 
 12. Do 3. Niedzieli Adwentu przyjmujemy w kancelarii parafialnej intencje, które zostaną odprawione przez ojców Franciszkanów w Betlejem.
 13. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, jak i 1 stycznia mamy jeszcze wole intencje mszalne, które mają mieć charakter dziękczynny. Polecamy je naszym wiernym parafianom.
 14. Zapraszamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” oraz „Gościa extra – Historia Kościoła” w cenie 12 zł.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE: Miejska Biblioteka w Łaziskach Górnych zaprasza na Jarmark Świąteczny 6 grudnia w godzinach od 16:00 do 20:00.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Krystyna Świątek, śp. Maria Sładek, śp. Grażyna Caputa, śp. Marian Masternak
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…