21 kwietnia 2024

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się o powołania do służby Bożej.
  2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na remont krypty katedry. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na bieżące utrzymanie parafii. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.
  3. Dziś po każdej Mszy św. zapraszamy do zakupu kołocza i ciast w ramach akcji przed Festynem Parafialnym. Podobnie jak w ubiegłych latach pragniemy zaprosić do współtworzenia Festynu także osoby spoza grup parafialnych. Chętni do pomocy (np. w sprzedaży ciast itp.) mogą się wpisać na listę dostępną w zakrystii i kancelarii.
  4. W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża 32, w przyszły poniedziałek i wtorek Róża 33.
  5. Rodziców dzieci klas trzecich, które przystąpią w maju do I Komunii Św. zapraszamy na spotkania do domu katechetycznego wg następującego porządku: w poniedziałek SP1, we wtorek SP2, w środę SP3. Klasy A – 17:00, klasy B – 19:00. Na spotkanie rodzice przychodzą wraz z dziećmi.
  6. We wtorek przypada Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Zapraszamy w tym dniu na Eucharystię.
  7. W czwartek przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to dzień modlitw błagalnych o dobre urodzaje, które zapewnią nam dostatek chleba powszedniego. Św. Marek jest patronem wiosennych zasiewów. O godz. 07:30 zapraszamy na nabożeństwo połączone z modlitwą o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Rozpoczniemy w kościele i udamy się w procesji do krzyża misyjnego przed kościół.
  8. W niedzielę o godz. 15:00 Msza święta z udzieleniem sakramentu Chrztu Świętego. Nauki przed chrztem w piątek o godz. 19:00 w domu katechetycznym.
  9. W niedzielę 28 kwietnia będziemy gościć w naszej parafii p. Bernadetę Sulejczak z Palowic, która w domu katechetycznym podzieli się z nami swoją pasją – będzie to wystawa obrazów metodą haftu i mozaiki. Jej prace, które będzie można również zakupić, są owocem obserwacji świata i przeżywania wiary. Dzieła te ukazują najważniejsze wartości w jej życiu: Bóg, rodzina, wiara i miłość. Wstęp wolny. Wystawa potrwa od godz. 08:00 do godz. 19:00. W trakcie będzie też okazja do rozmowy z artystką.
  10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz innej prasy katolickiej.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
śp. Henryk Dworaczyński, śp. Mieczysław Cieplicki, śp. Jerzy Rączka
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…