19 maja 2024

 1. Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na bieżące utrzymanie parafii. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona zostanie na potrzeby archidiecezji. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. O godz. 16:00 zapraszamy na nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych i ich rodzin.
 4. Dzisiaj o godz. 18:00 zapraszamy na XVII tzw. Nieszpory Koncertowe TOTUS TUUS w hołdzie wdzięczności dla Papieża Jana Pawła II. Wezmą w nich udział: Orkiestra Dęta Elektrowni Łaziska, chóry: „Wanda” z Łazisk Dolnych, „Zorza” z Wyr, „Moniuszko” z Łazisk Średnich oraz „Echo” z Łazisk Górnych.
 5. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Eucharystię.
 6. W środę nie będzie tradycyjnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
 8. Także w czwartek o godz. 18:00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania, udzieli go bp Marek Szkudło. W związku z tym rozpoczyna się przygotowanie bezpośrednie do sakramentu. Zapraszamy w poniedziałek i w środę o godz. 19:00. W poniedziałek celebracja odnowienia przyrzeczeń sakramentu chrztu, a w środę nabożeństwo pokutne z okazją do spowiedzi i próba liturgiczna. Na środowe spotkanie zapraszamy także świadków bierzmowania.
 9. W piątek wspominamy NMP Wspomożycielkę Wiernych. Jest to dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o katolikach mieszkających w tym kraju.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu mężczyźni i młodzieńcy będą pielgrzymować do Matki Bożej Piekarskiej. Módlmy się już dziś o pogodę i o błogosławione owoce męskiego pielgrzymowania. Wyjazd autokarem zapisanych mężczyzn do Piekar o godz. 07:30 spod głównej bramy cmentarza. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy w kancelarii parafialnej do wtorku. Koszt 30 zł.
 11. Także w niedzielę o godz. 15:00 udzielimy sakramentu Chrztu Świętego oraz modlić się będziemy w intencji rocznych dzieci. Nauki dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19:00 w domu katechetycznym.
 12. W przyszłą niedzielę zapraszamy do zakupu kołocza i ciast w ramach akcji przed Festynem Parafialnym. W kancelarii parafialnej można składać fanty na loterię. Zachęcamy również, by wspierać to dzieło modlitwą, szczególnie o dobrą pogodę.
 13. BOŻE CIAŁO: W czwartek 30 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli tzw. Boże Ciało – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji ulicami naszego miasta. Świętowanie uroczystości rozpoczniemy Mszą św. o godz. 08:30. Na jej zakończenie wyruszymy z procesją z kościoła ul. Kościelną w kierunku ronda przy Urzędzie Miasta, następnie ul. Orzeską i Spokojną do kościoła, gdzie zakończymy procesję. Zapraszamy wszystkich chętnych parafian, dzieci do sypania kwiatów, panie w strojach regionalnych, dzieci komunijne w strojach. Zachęcamy do przystrojenia okien na trasie procesji. Ołtarze na trasie budują wyznaczone wspólnoty parafialne i okoliczni mieszkańcy przy współpracy z wyznaczonymi duszpasterzami. 
  o    I ołtarz przy posesji na ul. Orzeskiej 1 – Mężczyźni św. Józefa wraz z ks. Proboszczem,
  o    II ołtarz przy domu na ul. Orzeskiej 34 – Oaza Rodzin wraz z ks. Rafałem, 
  o    III ołtarz przy domu na ul. Spokojnej 9 – młodzież pod opieką ks. Marka, 
  o    IV w pobliżu bramy wjazdowej na cmentarz – wolontariusze posługujący w parafii.
  Zapraszamy do wspólnego świętowania. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie jedynie Mszy św. o 10:00. Będzie także Msza na Bradzie o godz. 17:00.
 14. W kancelarii parafialnej trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. W stojakach z prasą można znaleźć informatory pielgrzymkowe zawierające szczegóły tegorocznego pielgrzymowania.
 15. MISJE ŚWIĘTE: Raz na dziesięć lat w parafiach organizowane są Misje Święte. Stanowią one szczególną okazję do wzmocnienia swojej wiary. Odbędą się ona w dniach od 29 września do 5 października, co zwieńczymy uroczystością odpustową. Misje poprowadzą Misjonarze Świętej Rodziny. Już dziś módlmy się za siebie nawzajem o owocne przeżycie Misji i umocnienie wspólnoty parafialnej w wierze. W związku z tym za tydzień gościć będziemy ojca Misjonarza, który wygłosi do nas słowo Boże i zapowie Parafialne Misje.
 16. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego jak i innej prasy katolickiej.
 17. OGŁOSZENIE SPOŁECZNE: Organizatorzy XV Biegu Ulicznego o Łaziskie Liście im. A. Kalei informują, że w związku z organizowanym wydarzeniem w dniu 26.05.2024 r. (niedziela) w godz. 11:45 – 13:15 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Trasa biegu będzie przebiegała ścieżkami zdrowia za basenem „Żabka” oraz ulicami: Mikołowską, Jana Pawła II, Ogrodową, Prusa, Mickiewicza i Dworcową. W godzinach 11:45 – 13:15 drogi te będą wyłączone z ruchu kołowego. Za utrudnienia przepraszamy.

W minionym tygodniu odszedł do Pana:
śp. Ryszard Liszka
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…