24 marca 2024

 1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na bieżące funkcjonowanie parafii. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na ten sam cel.
 2. O godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 3. W tym tygodniu, ze względu na intensywność spowiedzi, różaniec będziemy odmawiać w ciszy. Od następnego tygodnia różaniec będzie prowadzić Róża 31.
 4. Dzisiaj ostatni dzień możliwości udzielenia wsparcia dla afrykańskich dzieci w ramach Adopcji Serca i jeszcze tylko dzisiaj zapraszamy na kiermasz wielkanocny do domu katechetycznego.
 5. W poniedziałek rozpoczynamy w naszej parafii duchową adopcję dziecka poczętego. Zachęcamy parafian do włączenia się w to dzieło i podjęcia codziennej modlitwy za dziecko, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Uroczystego przyrzeczenia dokonamy na Mszy św. o godz. 8:00. O godz. 7:30 różaniec w intencji dzieci poczętych i dalszy rozwój dzieła duchowej adopcji. Adopcję dziecka poczętego można podjąć także indywidualnie poza Mszą świętą w kościele lub w domu np. w gronie rodzinnym. Księga duchowej adopcji wyłożona będzie na ołtarzu św. Barbary.
 6. Również w poniedziałek swoje rekolekcje wielkopostne rozpoczyna Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych – przez 3 kolejne dni młodzież gromadzi się w kościele od godz. 10:30. Zwieńczeniem rekolekcji będzie Msza św. w środę. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy uczniów, nauczycieli i Dyrekcję szkoły.
 7. W środę o godz. 18:45 zapraszamy na wieczór pokutny z adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy i możliwością skorzystania ze spowiedzi, która potrwa do 20:30 lub do ostatniego penitenta.
 8. Liturgia Wielkiego Tygodnia jest szczególnie bogata i wymowna. Zapraszamy do udziału w Triduum Paschalnym Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczyna się Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek i kończy II Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkie celebracje Triduum Paschalnego będą transmitowane. Zapraszamy chorych i starszych parafian do duchowej jedności. Podczas Triduum istnieje możliwość zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, przy jednoczesnym wypełnieniu dzieł związanych z odpustem: w Wielki Czwartek – udział w Mszy Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odśpiewanie hymnu: „Przed tak wielkim Sakramentem”, w Wielki Piątek – pobożny udział w Liturgii Męki Pańskiej z adoracją krzyża w dowolnej formie, w Wielką Sobotę – udział w liturgii Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Ofiary składane podczas adoracji krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę przeznaczone są na Boży Grób w Jerozolimie i na potrzeby chrześcijan w Ziemi Świętej.
 9. W Wielki Czwartek o godz. 16:00 zapraszamy na Mszę św. szczególnie dzieci przygotowujące się do Wczesnej i I Komunii św., a o godz. 18:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. O godz. 21:30 odśpiewamy Gorzkie Żale cz.1, a następnie odmówimy Kompletę. Adoracja Chrystusa w Ciemnicy potrwa do zakończenia Komplety.
 10. W Wielki Piątek o godz. 8:00 odprawimy Ciemną Jutrznię. Droga Krzyżowa w naszym kościele i na Bradzie o godz. 9:00, o godz. 15:00 odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18:00. Wiernych, którzy nie będą uczestniczyć w Wielki Piątek w adoracji krzyża w kościele zachęcamy, aby w tym dniu w swoich mieszkaniach wyeksponowali krzyż i uczcili Ukrzyżowanego przez ucałowanie tego znaku naszego zbawienia. Czuwanie przy Bożym Grobie potrwa całą noc. O godz. 21:30 odśpiewamy Gorzkie Żale cz. 2 i 3, a następnie odmówimy Kompletę. W tym dniu obowiązuje post ścisły czyli jakościowy i ilościowy. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielką Sobotę, aż do celebracji Wigilii Paschalnej.
 11. W Wielką Sobotę o godz. 8:00 odprawimy Ciemną Jutrznię. Pokarmy na stół wielkanocny błogosławić będziemy w kościele o każdej pełnej godzinie począwszy od godz. 10:00 do 15:00. Na Bradzie błogosławieństwo pokarmów o godz. 11:00. Chcemy zachować tradycję dzielenia się słodyczami - które nieraz wkładamy do koszyczka wielkanocnego. W tym roku podzielimy się nimi z potrzebującymi, przekażemy je dzieciom z uboższych rodzin z naszego regionu. Słodycze można będzie składać do kosza w pobliżu prezbiterium. O godz. 20:30 zapraszamy na celebrację Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną. Na liturgię Wigilii Paschalnej zabierzmy ze sobą świece z okapnikami.
 12. Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania w Wielkim Tygodniu. Szczegółowy program dostępny jest w Tygodniku Parafialnym, wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej parafii.
 13. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci.
 14. Przypominamy, że kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i wtorek, a po Wielkanocy dopiero od wtorku.
 15. Odwiedziny chorych zaplanowano na sobotę 13.04, natomiast podopieczni ks. Proboszcza zostaną odwiedzeni w piątek 5. 04 od godz. 09:00.
 16. Zapraszamy do nabycia najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” i innej prasy katolickiej.
 17. Zwracamy się z ponowną prośbą, aby w rozliczeniach podatkowych przekazać 1,5% na rzecz naszej Parafii. Ulotki z odpowiednim numerem KRS, który trzeba wpisać w rozliczeniu, są wystawione na stojaku z prasą.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

śp. Weronika Stanowska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Kancelaria parafialna

Poniedziałek
08:45-11:00

Wtorek
18:30-20:00

Czwartek
08:45-11:00

Piątek
18:30-20:00

Środa, Sobota, Niedziela
nieczynna

W sprawach pogrzebu:
o każdej porze

Spowiedź święta

W niedziele i uroczystości nakazane:
15 minut przed rozpoczęciem Mszy św.

Od poniedziałku do soboty:
30 minut przed rozpoczęciem Mszy św.

Spowiedź dla dzieci:
pierwszy piątek miesiąca 16:00-16:30

Spowiedź dla młodzieży:
pierwszy piątek miesiąca 18:45-19:00

Nabożeństwo patronalne

Każda środa
godz. 17:30

Msze święte

Niedziele i święta:
07:00, 08:30, 10:00, 11:30, 15:00, 17:00

Od poniedziałku do piątku:
08:00, 18:00

Soboty i dni przedświąteczne:
08:00, 17:00

Msza szkolna:
1. piątek miesiąca o godz. 16:30

Msza dla młodych:
1. piątek miesiąca o godz. 19:00

Nieszpory niedzielne:
16:00 (oprócz wakacji)

Kontakt

Rzymskokatolicka Parafia 
Matki Bożej Królowej Różańca Świętego
w Łaziskach Górnych

ul. Kościelna 4
43-170 Łaziska Górne

Telefon:
    32 224 10 13
    +48 500 231 727

[email protected]

Konto: ING Bank Śląski 
70 1050 1634 1000 0007 0182 1449

NIP: 635-15-82-456