Oaza Młodzieżowa

Szczęść Boże! Witajcie! Cześć!

Jesteśmy wspólnotą Ruchu Światło – Życie /popularnie zwaną OAZĄ/. Do naszej grupy należy młodzież ucząca się, studiująca oraz pracująca. Widzimy się w każdy piątek miesiąca na spotkaniach formacyjnych oraz co jakiś czas na wspólnych balach, zabawach czy wyjazdach. A teraz kilka słów o nas:

Czym jest nasza wspólnota?

Ruch Światło - Życie został założony przez księdza Franciszka Blachnickiego w latach siedemdziesiątych, jako praktyczna realizacja odnowy Kościoła. Celem Ruchu Światło - Życie jest formowanie dojrzałych chrześcijan oraz budowanie z nich wspólnoty Kościoła poprzez ewangelizację, odnowę liturgii, tworzenie dzieł mających na celu przemianę świata w duchu Ewangelii. Oaza liczy obecnie wiele tysięcy członków w różnym wieku i różnego stanu. Wspólnoty oazowe działają głównie w Polsce, ale i poza jej granicami.

Jak wygląda nasza formacja?

Formacja podstawowa w Ruchu trwa minimum 4 lata. Składają się na nią cztery główne etapy, zwane stopniami (od 0° do III°), które trwają rok. Grupy tworzy się według stopnia formacji i każda z nich ma swojego animatora. Wakacyjne rekolekcje piętnastodniowe kończą stopień formacji i rozpoczynają kolejny. Po rekolekcjach III° członek Ruchu może zostać animatorem grupy lub ma możliwość posługi w różnych diakoniach (przykładowo ewangelizacji lub modlitwy).

Kiedy się spotykamy?

Nasze spotkania odbywają się w każdy piątek. Rozpoczynają się one Mszą świętą o godzinie 18:00, w której staramy się czynnie uczestniczyć poprzez oprawę liturgiczną. Po Eucharystii rozchodzimy się do małych grup, aby w nich pogłębiać swoją wiarę, dzielić się swoimi przemyśleniami, rozważać Słowo Boże, a potem wcielać je w życie. Po spotkaniach grupowych wszyscy gromadzimy się na tzw. "spotkaniu ogólnym". To spotkanie, to co tydzień nowe wrażenia: od pogodnych wieczorów, na których śpiewamy, bawimy się, gramy w gry, radujemy się sobą, poprzez rozmowy z zaproszonymi gośćmi, konferencje czy projekcje wartościowych filmów.

Jednak jest jeden wyjątkowy piątek, podczas którego nasze spotkania wyglądają zupełnie inaczej. Mianowicie jest to pierwszy piątek miesiąca. Wtedy gromadzimy się w kościele na mszy wyjątkowo o godzinie 19:00. Podczas niej jeszcze bardziej zaznaczamy swoją obecność poprzez scholę, w której śpiewamy. Następnie spędzamy czas w kościele na wspólnej modlitwie i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Naszym opiekunem jest ks. Marek Fenisz, a moderatorką Julia Czechowska.

A to my:

fot. Julia Czechowska 63

Nasza wspólnota liczy około 30 wspaniałych, młodych ludzi, którzy chcą pogłębiać swoją wiarę. Jesteśmy bardzo radośni i czasami za głośni ;)

Zapraszamy każdego młodego człowieka, który szuka swojego miejsca w kościele i pragnie być bliżej Boga.

Wystarczy przyjść. Piątek, godzina 18:00!

Zapraszamy na profil naszej Oazy Młodzieżowej na Facebooku!